Gjesti në fushë kundër tifozëve, Komiteti i Disiplinës vendos masën për CR7

Gjesti në fushë kundër tifozëve, Komiteti i Disiplinës vendos masën për CR7

11:57, 29/02/2024

Cristiano Ronaldo është dënuar për mënyrën se si iu përgjigj tifozëve të Al Shabab që e provokuan me thirrjet “Messi, Messi!”

Komiteti i Disiplinës në Pro Saudi League e ka dënuar luzitanin me një ndeshje pezullim. Dënim që Ronaldo do ta shlyejë këtë të enjte kur Al Nassr të luajë ndaj Al Hazm. 

Përveç pezullimit me një ndeshje, Ronaldo është gjobitur edhe me 7.500 euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco