Rikthimi shumëpritur i Frank Ribery te Bayerni

Rikthimi shumëpritur i Frank Ribery te Bayerni

18:53, 28/02/2024

Frank Ribery, 40 vjeç, pranon se është gati të rikthehet te Bayerni, tani si trajner.

Sipas “Kicker”, ish-sulmuesi, aktualisht asistent te Salernitana, klubi i fundit që përfaqësoi si lojtar, po përfundon kursin e trajnerit dhe do të mirëpriste një rikthim te bavarezët për të trajnuar ekipin e të rinjve.

Seif Ribery, djali i ish-lojtarit francez, luan për ekipin U-13 të Bayernit.

Frank Ribery ka veshur fanellën e Bayernit për 12 sezone, duke fituar, ndër të tjera, një Champions League, nëntë tituj të Bundesligës, një Kupë të Botës për Klube dhe një Superkupë Evropiane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco