Lajm i mirë për Piolin, mbrojtësi kalon dëmtimin dhe bashkohet me grupin në stërvitje

Lajm i mirë për Piolin, mbrojtësi kalon dëmtimin dhe bashkohet me grupin në stërvitje

16:02, 21/02/2024

Mbrojtësi i “kuqezinjve” Pierre Kalulu duket se ka kaluar plotësisht dëmtimin, ndërsa në seancën e fundit stërvitore u përgatit pjesërisht me grupin dhe po po bën përparime drejt rekuperimit të plotë.

Në ditët në vijim, mbrojtësi, i cili ka qenë jashtë fushës së blertë që nga 29 tetori, pas dëmtimit të marrë në ndeshjen kundër Napolit, do të tentojë të rikthehte tërësisht në stërvitje me shokët e skuadrës.

Kalulu pritet që së shpejti të zbresë edhe në ndeshjet e Milan-it, për ta ndihmuar skuadrën e tij pasi në repartin e mbrojtjes ka më shumë mungesa prej dëmtimeve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco