Në derbi nuk ka 'paqe', tifozeritë godasin lojtarët me copa stolash

Në derbi nuk ka 'paqe', tifozeritë godasin lojtarët me copa stolash

20:07, 03/12/2023

 

Si në çdo derbi, as në këtë të kësaj, të diele nuk kishte shanse që të mungonte dhuna, me tifozeritë e të dyja skuadrave, që kanë hedhur objekte të ndryshme, në drejtim të lojtaërve, kryesisht copa stolash, duke dëmtuar kështu edhe tribunat e mitikut “Air Albania”.

Fillimisht ishte tifo-grupi i “Demave të Kuq”, “Ultras Guerrils”, që goditën kapitenin e Tiranës, Filip Najdovski, ku fatmirësisht sendi e kapi mbrojtësin në supin e djathtë duke evituar një goditje në kokën e futbollistit.

Vetëm pak minuta më pas, për t’iu “kundërpërgjigjur” rivalëve, tifo-grupi i “Bardhebluve”, “Tirona Fanatic” ka hedhur copa stolash, mbi “gardianin” e portës së Partizanit, Pano Qirko, duke e goditur këtë të fundit në këmbë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco