Zbardhet formacioni zyrtar i derbit, Ahmataj dhe Abilalaliaj rreshtojnë titullarët

Zbardhet formacioni zyrtar i derbit, Ahmataj dhe Abilalaliaj rreshtojnë titullarët

18:21, 03/12/2023

Derbi i 172-të i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit do të luhet në stadiumin “Air Albania”, takim i cili nis në orën 19:00. Të dy ekipet vijnë me mungesa në këtë takim. Gjithsesi trajnerët Ahmataj dhe Abilalaliaj kanë vendosur për formacionet e këtij takimi.

Disa nga mungesat e deklaruar nga trajnerët kanë rezultuar blofe, pasi janë në fushë sot.

Tirana: Abdullahu, Doka, Hoxhallari, Najdovski, Përgjoni, Lushkja, Deliu, Meta, Latifi, Abazaj, Hasani.

Trajner: Julian Ahmataj

Partizani: Qirko, Antanaskovski, Sembene, Hadroj, Murataj, Rrapaj, Maguette, Mehmeti, Cara, Taipi, Bintsouka.

Trajner: Arbër Abilaliaj 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco