Shorti i plotë, ja kush do të jetë ndeshja hapëse e ‘Euro 2024’

Shorti i plotë, ja kush do të jetë ndeshja hapëse e ‘Euro 2024’

18:59, 02/12/2023

Kampionati Europian i Gjermanisë nis më 14 qershor 2024. Ndeshja hapëse e këtij turneu europian do të jetë ajo mes organizatorëve të Gjermanisë dhe Skocisë.

Ky takim është planifikuar të luhet në Mynih më 14 qershor dhe do të nisë në orën 21:00

Ndërkohë, shihni më poshtë grupet që u përcaktuan nga hedhja e shortit.

Grupi A

Gjermani

Hungari

Skoci

Zvicër

Grupi B

Spanjë

Shqipëri

Kroaci

Itali

Grupi C  

Angli

Danimarkë

Slloveni

Serbi

Grupi D

Francë

Austri

Holandë

Fituesi i “Play-off” A

Grupi E

Belgjikë

Rumani

Sllovaki

Fituesi i “Play-off” B

Grupi F

Portugali

Turqi

Çeki

Fituesi i “Play-off” C

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco