Shorti i ‘Euro 2014’/ Shqipëria në grupin e ‘Ferrit’ me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë

Shorti i ‘Euro 2014’/ Shqipëria në grupin e ‘Ferrit’ me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë

18:50, 02/12/2023

Në Hamburg u hodh shorti i Kampionatit Europian “Gjermani 2024”, në të cilin do të marrë pjesë edhe Shqipëria.

Në “Euro 2024” do të marrin pjesë 24 skuadra, të cilat do të ndahen në 6 grupe me nga 4 të tilla.

Kuqezinjtë do të jenë në Grupin B së bashku me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.

Grupi A

Gjermani

Hungari

Skoci

Zvicër

Grupi B

Spanjë

Shqipëri

Kroaci

Itali

Grupi C  

Angli

Danimarkë

Slloveni

Serbi

Grupi D

Francë

Austri

Holandë

Fituesi i “Play-off” A

Grupi E

Belgjikë

Rumani

Sllovaki

Fituesi i “Play-off” B

Grupi F

Portugali

Turqi

Çeki

Fituesi i “Play-off” C

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco