Shorti i ‘Euro 2024’, Shqipëria njeh kundërshtarin e parë

Shorti i ‘Euro 2024’, Shqipëria njeh kundërshtarin e parë

18:38, 02/12/2023

Në Hamburg po hidhet shorti i Kampionatit Europian “Gjermani 2024”, në të cilin do të marrë pjesë edhe Shqipëria.

Në “Euro 2024” do të marrin pjesë 24 skuadra, të cilat do të ndahen në 6 grupe me nga 4 të tilla.

Pasi janë caktuar kokat e grupeve, u nxorën golat e vazos së dytë, aty ku gjendet Shqipëria.

Kuqezinjtë do të jenë në Grupin B së bashku me Spanjën.

Grupi A

Gjermani

Hungari

Grupi B

Spanjë

Shqipëri

Grupi C  

Angli

Grupi D

Francë

Grupi E

Belgjikë

Grupi F

Portugali

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco