Shorti i ‘Euro 2024’, caktohen kokat e grupeve

Shorti i ‘Euro 2024’, caktohen kokat e grupeve

18:34, 02/12/2023

Në Hamburg po hidhet shorti i Kampionatit Europian “Gjermani 2024”, në të cilin do të marrë pjesë edhe Shqipëria.

Në “Euro 2024” do të marrin pjesë 24 skuadra, të cilat do të ndahen në 6 grupe me nga 4 të tilla.

Sapo janë caktuar kokat e grupeve, teksa kuqezinjtë janë në vazon e dytë.

Grupi A

Gjermani

Grupi B

Spanjë

Grupi C  

Angli

Grupi D

Francë

Grupi E

Belgjikë

Grupi F

Portugali

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco