'Vetëm një Shqipëri', Xhebrailat shpalosin pankartat në 'Air Albania'

'Vetëm një Shqipëri', Xhebrailat shpalosin pankartat në 'Air Albania'

19:59, 30/11/2023

 

Rreth 3.5 mijë tifozë po ndjekin ndeshjen Ballkani-Viktoria Plzen në “Air Albania”, aty ku kampionët e Kosovës synojnë fitoren në grupin C të Conference League.

Për të vijuar garën për kualifikimin. Më të zhurmshmit janë Xhebrailat, tifogrupi që mbështet skuadrën e Ilir Dajës.

Ultrasit dardanë kanë shpalosur disa pankarta në minutat e para të ndeshjes, aty ku shkruajnë:

AMANET PREJ BESIM NDRECËS

E PREJ BABËS TRASHËGIMI

ME MBROJTË NDERIN E SUHAREKËS

EDHE VETËM NJË SHQIPËRI

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco