Trepça fiton ”El Clasicon” ndaj Prishtinës, merr kreun e tabelës

Trepça fiton ”El Clasicon” ndaj Prishtinës, merr kreun e tabelës

22:28, 29/11/2023

Trepça e ka fituar ndeshjen ”El Clasico” të basketbollit kosovar ndaj Sigal Prishtinës.

Mitrovicasit fituan në Sallën “1 Tetori”, me rezultat 76-66.

Dardan Berisha ishte basketbollisti më i dalluar te Prishtina me 19 pikë, ndërsa te Trepça u dallua Mikaile Tmusic me 15 pikë.

Me këtë fitore, Trepça ka marrë kreun e tabelës me tetë fitore e dy humbje, kurse Sigal Prishtina renditet në vendin e pestëm, me pesë fitore dhe pesë humbje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco