Real Madridi dhe Union Berlin i mbyllin me fitore pjesët e para

Real Madridi dhe Union Berlin i mbyllin me fitore pjesët e para

22:04, 29/11/2023

Ndeshjet e Grupit C në Ligën e Kampioneve mund të përcaktojnë që sot skuadrën e dytë që do të ndjekë Real Madrid në fazën me eliminim direkt të turneut.

Madrilenët presin Napolin, të cilit i duhen pikë sot në “Santiago Bernabeu”, për të mos lënë gjithçka për në ndeshjen e fundit në grup.

Ndërkaq, sfida tjetër mes Braga dhe Union Berlin shërben njëkohësisht edhe për të përcaktuar se cila mes këtyre skuadrave ka shanse që të paktën të shkojë në Ligën e Europës në vijimin e sezonit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco