Presidenti i Federatës Serbe i trembet Shqipërisë, nuk e do në grupin e Euro 2024: Zoti na ruajt!

Presidenti i Federatës Serbe i trembet Shqipërisë, nuk e do në grupin e Euro 2024: Zoti na ruajt!

13:46, 27/11/2023

Presidenti i Federatës Serbe të Futbollit, Dragan Dzajic, ka folur për shortin për Kampionatin Evropian 2024.

Shorti i grupeve do të hidhet më 2 dhjetor në Hamburg.

Serbia ndodhet në grupin e katërt, që do të thotë se nuk do të mund të luajë kundër Italisë, Zvicrës dhe tri kombëtareve që do të kualifikohen përmes play-off-it.

Nga ana tjetër, Serbia mund të përfundojë në grup me Kroacinë, Slloveninë, Shqipërinë, Hungarinë.

Dzajic theksoi se nuk do ta donte Shqipërinë në grup me Serbinë: “Ne të gjithë kemi të drejtën e dëshirave, por dëshirat janë një gjë, dhe realiteti është një gjë tjetër. Kushdo që të na bije (në grup) do të jetë një kundërshtar i fortë. Nuk mund të them: ‘Jo vetëm Gjermania, Spanja, Franca…'. Ato janë të vështira. Por, edhe Rumania apo, Zoti na ruajt, Shqipëria janë të vështirë. Të gjithë mund të na shkaktojnë probleme.

Ne duhet të vlerësojmë sukseset dhe lojtarët tanë, por nuk duhet të mbivlerësojmë veten. Duhet të jemi realistë për të bërë një hap përpara”, theksoi Dzajic.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco