Luhet derbi i Italisë, publikohen formacionet zyrtare të Juventus-Inter

Luhet derbi i Italisë, publikohen formacionet zyrtare të Juventus-Inter

19:58, 26/11/2023

Juventus pret në Allianz Stadium, Interin. Zikaltërit kryesojnë kampionatin me dy pikë më shumë se bardhezinjtë dhe kjo ndeshje mund të cilësohet si një sfidë direkte për titullin kampion. Ndërkohë, dy trajnerët Massimiliano Allegri dhe Simone Inzaghi kanë publikuar formacionet zyrtare.

Surprizon Allegri që aktivizon në mesfushë të riun Caviglia ndërsa në sulm preferon Vlahovic para Kean. Nga ana tjetër, Inzaghi nuk ndryshon shumë që zgjedh 11-tëshen e zakonshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco