ZYRTARE: Shtyhet ndeshja mes Prishtinës dhe Dritës shkaku i borës dhe akullit

ZYRTARE: Shtyhet ndeshja mes Prishtinës dhe Dritës shkaku i borës dhe akullit

12:00, 26/11/2023

Dueli në mes Prishtinës dhe Dritës në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës nuk do të zhvillohet sot.

Kështu ka njoftuar klubi kryeqytetas, duke thënë në arsyetim se stadiumi në Hajvali nuk plotëson kushtet për lojë.

“Komisioni i mbikqyrjes së fushave kanë konstatuar që fusha e stadiumit të Kompleksit Kombëtar në Hajvali është e mbuluar me trashëri të theksuar të borës dhe akullit, andaj Komisioni i garave kaë vendosur që përballja të shtyhet për ditët në vijim”.

Ndërkohë përballja tjetër e ditës në mes Gjilanit dhe Llapit nuk dihet nëse do të anulohet.

Kujtojmë, që edhe dje u anuluan dyndeshje për shkak të borës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco