Paga e lartë, ngec rinovim i Rrahmanit me Napolin

Paga e lartë, ngec rinovim i Rrahmanit me Napolin

21:25, 23/03/2023

Qendërmbrojtësi i kombëtares së Kosovës luan rol shumë të rëndësishëm te skuadra italiane, duke mbajtur vendin e padiskutuar të titullarit.

Po ndërsa kontrata po i afrohet fundit, më saktë përfundon në verën e 2024-ës, palët ende nuk kanë rënë dakord për termat e rinovimit.

Pavarësisht dialogut të vazhdueshëm, ngërçi mes palëve është paga e lartë e 29-vjeçarit, një trashëgimi e së shkuarës te Napoli, para politikës së uljes së pagave të verës së kaluar, me mbrojtësin që dëshiron që të vazhdojë bashkëpunimin, por pa u prekur paga.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco