Ekipi olimpik i xhudos në Kampionatin Botëror 'Budapest 2021'

Ekipi olimpik i xhudos në Kampionatin Botëror 'Budapest 2021'

10:30, 26/05/2021

Pa kampionen olimpike, Majlinda Kelmendi, por me kampionët e Evropës, Distria Krasniqi, Nora e Akil Gjakova, ekipi olimpik i xhudos do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror "Budapest 2021".

Kampionati Botëror i xhudos mbahet me datë 06-13.06.2021!

Nga Kosova do të marrin pjesë: 

1.Distria Krasniqi (-48kg) 
2.Nora Gjakova (-57kg) 
3.Flaka Loxha (-57kg) 
4.Laura Fazliu (-63kg) 
5.Akil Gjakova (-73kg) 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco