Sot luhet finalja në Europa League, Villarreal – Man United

Sot luhet finalja në Europa League, Villarreal – Man United

09:01, 26/05/2021

Sot në orën 21:00 Villarreal dhe Manchester United do ‘luftojnë’ për trofeun e parë në këtë sezon.

Dy skuadrat kanë arritur deri në finale të Europa Leagues, prandaj do bëjnë çmos për të fituar këtë trofe.

Ndërkohë, United ‘lufton’ vetëm për trofe sepse e ka siguruar pjesëmarrjen sezonin e ardhshëm në Champions League.

Ndeshja do të zhvillohet në Poloni stadiumin “Miejski”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco