Zyrtare/ Lewandowski-t nuk i mjaftojnë 41 gola,  Erling Haaland shpallet lojtari i vitit në Bundesliga

Zyrtare/ Lewandowski-t nuk i mjaftojnë 41 gola, Erling Haaland shpallet lojtari i vitit në Bundesliga

18:15, 25/05/2021

Erling Haaland është votuar lojtari më i mirë i sezonit në Bundesligas. Sulmuesi norvegjez ka kontribuar tek Dortmund, të cilët u renditën të tretët në kampionat. Ai ka shënuar 27 gola në 28  ndeshje në Bundesliga. Prandaj ai është përpara njëfarë Robert Lewandowski.

Ndërsa shumë prisnin që Robert Lewandowski të zgjidhej lojtari më i mirë në Bundesliga pasi barazoi dhe më pas theu rekordin e golave të Gerd Muller në kampionat (41), ishte gjiganti norvegjez Erling Haaland (21) i cili në fund të fundit fitoi çmimin.

Një shpërblim i bukur para se të largohet nga Gjermania këtë verë? E ardhmja do ta tregojë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco