ZYRTARE/ Anglia publikon listën e lojtarëve për ‘Euro 2020’

ZYRTARE/ Anglia publikon listën e lojtarëve për ‘Euro 2020’

15:07, 25/05/2021

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka bërë publike listën paraprake me 33 emrat për Europianin 2020. Pjesë e listës është edhe Trent Alexandër-Arnold, mbrojtësi i Liverpool që ndeshjet e fundit është lënë jashtë.

Pjesë aktuale janë 33 lojtarë, ndërsa në fund në grumbullimin zyrtar do bashkohen vetëm 26 emra, me Southgate që do largojë shtatë lojtarë. Anglia luan në grup me Kroacinë, Skocinë dhe Republikën Çeke.

LISTA:

Portierë: Dean Henderson (Manchester United), Sam Johnstone (West Brom), Jordan Pickford ( Everton ), Aaron Ramsdale (Sheffield United)

Mbrojtësit: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Ben Chilwell (Chelsea), Conor Coady ( Wolves ), Ben Godfrey (Everton), Reece James (Chelsea), Harry Maguire (Manchester United), Tyrone Mings (Aston Villa), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City, Kieran Trippier (Atletico Madrid), Kyle Walker (Manchester City), Ben White ( Brighton )

Mesfushorët: Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Jordan Henderson (Liverpool), Jesse Lingard ( West Ham ), Mason Mount (Chelsea), Kalvin Phillips (Leeds), Declan Rice (West Ham), James Ward-Prowse ( Southampton )

Sulmuesit: Dominic Calvert-Lewin (Everton), Phil Foden (Man City), Jack Grealish (Aston Villa), Mason Greenwood (Manchester United), Harry Kane ( Tottenham ), Marcus Rashford (Manchester United), Bukayo Saka ( Arsenal ), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Raheem Sterling (Man City), Ollie Watkins (Aston Villa)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco