ZYRTARE: Modriç rinovon me Real Madridin

ZYRTARE: Modriç rinovon me Real Madridin

14:32, 25/05/2021

Modric do ta veshë fanellën e Realit deri në qershor të vitit 2022.

Ai do të luajë edhe sezonin e dhjetë me fanellën e Los Blancos. Gjatë nëntë sezoneve në Madrid, Luka ka arritur të fitojë 17 trofe, ku ka bërë 391 paraqitje dhe ka shënuar 28 gola.

Luka që nga viti 2012 me Realin, ka fituar 4 trofe të Champions League, 4 Kupa të Botës për Klube, 3 Superkupa të Europës, 2 Liga, 3 Superkupa të Spanjës dhe një Kupë të Mbretit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco