ZYRTARE: Flick, trajneri i ri i Gjermanisë pas ‘Euro 2020’

ZYRTARE: Flick, trajneri i ri i Gjermanisë pas ‘Euro 2020’

11:14, 25/05/2021

Hansi Flick do të jetë trajneri i ri i Kombëtares gjermane të futbollit.

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka zyrtarizuar lajmin për angazhimin e Flick në postin e trajnerit.

Ai do ta marrë detyrën e re pas “Euro 2020” dhe do të bëhet pasardhës i Joachim Low. Flick u largua nga Bayern Munich pas përfundimit të këtij sezoni në një aventurë shumë të suksesshme te gjiganti bavarez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco