Ky ishte momenti kur futbollistët e Juventusit e kuptuan se janë kualifikuar në Champions League

Ky ishte momenti kur futbollistët e Juventusit e kuptuan se janë kualifikuar në Champions League

23:07, 24/05/2021

Në xhiron e fundit, Juventusi arriti kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

“Zonja e Vjetër” triumfoi 1:4 ndaj Bolognas, por nuk e kishin në dorë kualifikimin në garën më prestigjioze evropiane për klube.

Ata shpresonin në gabimin e Milanit ose Napolit. Rosonerët triumfuan 0:2 ndaj Atalantas, kurse Napoli dështoi duke barazuar 1:1 ndaj Veronas.

Pas përfundimit të ndeshjes së tyre, futbollistët e Juventusit e prisnin nën ethe vërshëllimën e fundit në ndeshjen Napoli-Verona dhe më pas nisën festën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco