VIDEO/ Rrahmani bën 'heroin' për Napolin, fiton penalltinë që 'përzë' Juventusin nga Champions

VIDEO/ Rrahmani bën 'heroin' për Napolin, fiton penalltinë që 'përzë' Juventusin nga Champions

14:02, 16/05/2021

Napoli e zhbllokon sfidën në “Artemio Franchi”. “Të kaltrit” kaluan në avantazh me anë të Lorenzo Insigne , i cili shënoi 11 minuta pas fillimit të pjesës së dytë.

Napoletanët fituan një penallti, pas një faulli në zonë të Milenkovic në dëm të Rrahmanit (arbitri e pa në VAR faullin brenda zonës).

Image

Ekzekutimin e 11 metërshit e mori përsipër kapiteni i Napolit i cili pa Milenkovic t’i presë penalltinë por më pas e dërgoi në rrjetë pas kthimit të topit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco