PSG, nëse Mbappe nuk rinovon numri 1 për sulmin do të jetë Lewandowski

PSG, nëse Mbappe nuk rinovon numri 1 për sulmin do të jetë Lewandowski

13:19, 16/05/2021

Paris Saint-Germain do të bëjë një goditje të madhe në rast largimi të Kylian Mbappe . Sulmuesi francez, i cili ka një kontratë që skadon në 2022, nuk ka gjetur ende gjuhën e përbashkët me klubin për rinovimin e kontratës dhe mund të transferohet këtë verë për te Real Madrid. Në rast lamtumire - shkruan 'L'Equipe' - klubi kampion në fuqi në Francë mund të përqendrohet te Robert Leëandoëski , qendërsulmuesi i Bayern që dje shënoi golin e tij të 40-të në Bundesligë për sezonin 2020-2021.

L'Equipe gjithashtu njoftoi dje se një tjetër sulmues i PSG, Mauro Icardi, ka kërkuar transferimin dikur tjetër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco