VIDEO/ Gjuajtje e bukur me të majtën, futbollisti shqiptar gjen rrugën e rrjetës në Zvicër

VIDEO/ Gjuajtje e bukur me të majtën, futbollisti shqiptar gjen rrugën e rrjetës në Zvicër

11:41, 16/05/2021

Edon Zhegrova la gjurmë në fitoren 4-0 që Basel arriti ndaj Zurich, në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të të kampionatit zviceran.

Futbollisti i Kosovës, arriti të realizonte golin e dytë për skuadrën e tij, duke i dhënë qetësi skuadrës.

Në minutën e 30-të, pas një pasimi nga Males, Zhegrova, lëviz bukur, për të lëshuar më pas një gjuajtje gjeniale me ta majtën, e cila u ndal në fundin e rrjetës, duke mos i lënë asnjë mundësi reagimi portierit kundërshtar.

Ky është goli i pestë sezonal për Zhgerovën me fanellën e Baselit, në të gjitha kompeticionet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco