Roma mundi Lazio-n në derbi, vlerësimi për Marash Kumbullën: Administron mirë prapavijën

Roma mundi Lazio-n në derbi, vlerësimi për Marash Kumbullën: Administron mirë prapavijën

10:22, 16/05/2021

Roma fitoi me rezultatin e pastër 2-0 derbin ndaj Lazio-s. Pjesë e suksesit të verdhekuqëve, ishte edhe mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, i cili u aktivizua prej minutës së 37 në vend të Ibanez të dëmtuar.

Kumbulla tregoi një performancë të mirë, e kjo reflektohet edhe te notat nga Eurosport pas ndeshjes. Kumbulla vlerësohet me notën 6.5, ndërsa theksohet se administroi mirë mbrojtjen.

Kumbulla, 6.5- “Administron mirë prapavijën dhe ndonjëherë ka dëshirën për të shkuar përpara”, ishte përshkrimi i Eurosport për Kumbullën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco