Lewandowski barazon rekordin e Muller: Një gol që dukej i pamundur

Lewandowski barazon rekordin e Muller: Një gol që dukej i pamundur

22:51, 15/05/2021
Robert Lewandowski feston rekordin e tij të golave në Bundesliga. Sulmuesi i Bayern Munchen, i cili arriti Gerd Muller me gola në një kampionat të vetëm, postoi  një foto në twitter, të cilën e
shoqëronte me mbishkrimin: "Kam arritur një që dikur dukej i pamundur dhe as imagjinohej. Jam tepër krenar që kam bërë historinë e Bayern dhe të jesh ndër protagonistët e një përrallë që tifozët do t’u tregojnë fëmijëve të tyre, duke ndjekur gjurmët e legjendave si Gerd Müller ”, ishin fjalët e sulmuesit polak.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco