VIDEO/ Dzeko asiston, Mkhitaryan shënon: Roma zhbllokon derbin me Lazio-n

VIDEO/ Dzeko asiston, Mkhitaryan shënon: Roma zhbllokon derbin me Lazio-n

21:38, 15/05/2021

Roma ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Lazio-s, e vlefshme për javën e 37-të në Serie-A.

Në minutën e 42’ ishte Henrikh Mkhitaryan ai i cili shënoi për verdhekuqtë. Padyshim që meritën më të madhe e ka sulmuesi Edin Dzeko, i cili shpiku një driblim ndaj Acerbit dhe dhuron një asist për mesfushorin armen, që me lehtësi dërgon topin në fundin e rrjetës.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco