Besiktas fiton titullin e 16-të në histori

Besiktas fiton titullin e 16-të në histori

22:00, 15/05/2021

Besiktas, pas disfatës ndaj Karagumruk disa ditë më parë dukej se kishte humbur mundësinë për të fituar titullin kampion në Turqi. Në javën e fundit të Super Lig, djemtë e Sergen Yalcin e komplikuan edhe një edhe një herë situatën. Në barazimi 1-1 deri 20 nga fundi kundër Gozpete, teksa Galatasaray po fitonte pa shumë probleme kundër Yeni Malatyaspo, duke se kampionati ishte larg.

Por në minutën e 70-të, një penallti nga Ghezzal shuajti frikën, me Besiktas që festoi titullin e gjashtëmbëdhjetë në histori.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco