FSHF 'luftë' FIFA-s në KAS për...

FSHF 'luftë' FIFA-s në KAS për...

22:21, 13/04/2021

Shqipëria do të dërgojë në KAS një tjetër çështje.

Pasi fitoi përballë UEFA-s në lidhje me ndeshjen e luajtur në Beograd kundër Serbisë në 2014-ën, së fundmi FSHF do të hapë një çështje gjyqësore kundër FIFA-s, në lidhje me kërkesën e Nedim Bajramit për të lënë Zvicrën U21 dhe për të luajtur me Kombëtaren e Shqipërisë.

FSHF është duke kërkuar të gjithë dokumentacionin e mundshëm lidhur me origjinën e talentit, për ta plotësuar dosjen për në KAS.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco