Champions League/ Chelsea - Porto, ja si rreshtohen skuadrat

Champions League/ Chelsea - Porto, ja si rreshtohen skuadrat

20:14, 13/04/2021

Triumfues 2-0 ndaj Portos në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Chelsea synon të ruaj rezultatin në ndeshjen e sotme. Duke pritur Lusitanianët në “Estadio Ramón Sánchez Pizjuán” në Sevilje, Thomas Tuchel ka vendosur të hedh në fushë një formacion 3-4-2-1. Edouard Mendy zë vendin e tij në portë pas Cesar Azpilicueta, Thiago Silva dhe Antonio Rüdiger. Reece James dhe Ben Chilëell zënë rolet e pistonëve ndërsa Jorginho dhe N'Golo Kanté sigurojnë boshtin e dyfishtë. Përpara, Kai Havertz mbështetet nga Mason Mount dhe Christian Pulisic.

Nga ana tjetër,  Porto luan me formacionin e saj të përhershëm,  me Agustin Marchesin në portë. Ai mbështetet te Wilson Manafa, Pepe, Chancel Mbemba dhe Zaidu Sanusi në mbrojtje. Sergio Oliveira kthehet në mesfushë përkrah Marko Grujic, Mateus Uribe dhe Otavio. Në fund, Moussa Marega shoqërohet në sulm me Jesus Corona.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Silva, Rüdiger - James, Jorginho, Kanté, Chilwell- Mount, Pulisic - Havertz

 Porto: Marchesin - Manafa, Pepe, Mbemba, Sanusi - Grujic, Oliveira, Uribe, Otavio - Corona, Marega

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco