Zyrtare/ Cisse kthehet pas 3 vitesh në fushë, firmos me...

Zyrtare/ Cisse kthehet pas 3 vitesh në fushë, firmos me...

17:17, 13/04/2021

Në moshën 39 vjeç, sulmuesi francez Djibril Cisse nuk ka ndërmend të “varë këpucët në gozhdë” dhe të rifillojë nga Panathinaikos Chicago, një klub në Ligën Premier të Futbollit Kombëtar (divizioni i katërt Amerikan) i përbërë nga emigrantë grekë të cilët kanë mbajtur një lidhje të fortë me tokën e tyre dhe, në veçanti, me Panathinaikos.

Ish-lojtari i Liverpool dhe Lazio duket se i kishte dhënë fund futbollit pas aventurës së tij në klubin zviceran Yverdon-Sport Football Club në sezonin 2017-18. Por tre vjet më vonë ai vendosi të kthehet të luaj sërish.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco