5 trajnerët më të paguar në botë, vendi i parë fiton dyfishin e të dytit...

5 trajnerët më të paguar në botë, vendi i parë fiton dyfishin e të dytit...

20:45, 22/03/2021

Siç është ngritur vlera e lojtarëve, ashtu është rritur edhe paga e trajnerëve.

Media e njohur franceze, “L’Equipe”, ka publikuar listën e 5 trajnerëve më të paguar në botë.

Ajo që bie në sy në këtë listë është që trajneri i Atleticos, Diego Simeone fiton dyfishin e trajnerit të Manchester Cityt, Pep Guardiola.

Lista e plotë e 5 trajnerëve më të paguar në botë:

1.Diego Simeone – 43.2 milionë euro

2.Pep Guardiola – 22.6 milionë euro

3.Jose Mourinho – 17 milionë euro

4.Jurgen Klopp – 17 milionë euro

5.Zinedine Zidane – 16.8 milionë euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco