Loja e fshehtë që luhej tek Barcelona/ Zbulohet arsyeja e vërtetë pse nuk u rikthye Neymar

Loja e fshehtë që luhej tek Barcelona/ Zbulohet arsyeja e vërtetë pse nuk u rikthye Neymar

20:23, 22/03/2021

Eric Abidal ka dhënë intervistën e tij të parë që kur u largua nga sekretaria teknike e FC Barcelona. Dhe nuk ka lënë absolutisht askënd indiferent. Ish lojtari francez u është përgjigjur hapur të gjitha pyetjeve nga The Telegraph ’dhe ka pranuar se “nëse nuk do të kishim nënshkruar Griezmann më herët, jam 100 për qind i bindur se do të kishim rikthyer Neymar gjatë verës së vitit 2019".

"Dhjetë ditë para mbylljes së merkatos, unë isha në Paris duke biseduar me Leonardon (drejtori sportiv i PSG," shtoi Abidal, i cili nuk donte ta krahasonte brazilianin me bashkatdhetarin e tij. "Ne kishim nevojë për një anësor, dhe kur Neymar ishte në Barcelonë niveli i tij ishte i pabesueshëm. Nuk është çështje të thuash se cili lojtar është më i mirë, por pozicioni që duhet të përmirësonim. Presidenti, megjithatë, vendosi të nënshkruajë me Griezmann ", theksoi ai, duke i dhënë Josep Maria Bartomeu përgjegjësinë e kësaj vendosmërie.

Përtej kthimit të mundshëm të Neymar, Abidal ka shqyrtuar edhe çështjet e tjera që shënuan kohën e tij si drejtor sportiv i Barças. Ish lojtari ka rrëfyer se, pas shkarkimit të Valverde, ai do t'ia besonte stolin e Barçës Pochettinon. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco