Neymar është gati të nënshkruajë kontratën e re me PSG-në

Neymar është gati të nënshkruajë kontratën e re me PSG-në

17:15, 22/03/2021

Neymar do qëndrojë tek PSG-ja të paktën edhe për 5 vite të ardhshme.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Neymar është në prag nënshkrimit të kontratës së re me Paris Saint-Germain. Sipas italianit, Neymar është pajtuar që të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2026 dhe detajet do zbulohen së shpejti.

Romano deklaron po ashtu se braziliani do të ketë një bonus të madh të përfshirë në kontratë në rast se PSG-ja fiton Ligën e Kampionëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco