VIDEO/ Shënohet goli i vitit në Francë, imitohet stili i Juninhos

VIDEO/ Shënohet goli i vitit në Francë, imitohet stili i Juninhos

11:23, 22/03/2021

Në ndeshjen mes Nantes dhe Lorinet, e vlefshme për javën e 30-të të Ligue 1, u realizua një gol i pabesueshëm, që, pa dyshim, do të garojë për çmimin “Ferenc Pukas” (goli i vitit).

Ishte minuta e 87-të dhe Nantes kryesonte 1-0, kur Lorient fiton një goditje të lirë jo shumë larg mesit të fushës.

E ekzekuton Lauriente dhe topi merr një trajektore të çuditshme e përfundon në rrjetë, duke kapur në befasi portierin Lafont.

Nga efektet që merr topi, duke një imitim i stilit të të famshmit Juninho.

Gola të tillë janë të rrallë e mbesin në memorien e të pasionuarve të futbollit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco