Napoli mposht Romën, më pranë zonës ‘Champions’

Napoli mposht Romën, më pranë zonës ‘Champions’

23:07, 21/03/2021

Napoli fitoi me rezultatin 2-0 në transfertë kundër Romës e vlefshme për Serie A.

Një gabim nga mbrojtja e Romës, përfitoi Mertens që zhbllokoi rezultatin. Belgu realizoi sërish pas shtatë minutave pas asistimit të Politanos (34′).

Këta dy gola vulosën fitoren e Napolit ndaj skuadrës kryeqytetase, ndërsa në pjesën e dytë, pavarësisht rasteve asnjëra skuadër nuk i konkretizojë.

Me këtë fitore, Napoli i afrohet “zonës Champions” duke u renditur në vendin e 5-të me 53 pikë të grumbulluara.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco