Vdes nga një sëmundje e rëndë ish-trajneri

Vdes nga një sëmundje e rëndë ish-trajneri

19:23, 28/02/2021

Futbolli anglez është tronditur nga vdekja e ish-trajnerit Glen Roder.

65-vjeçari u nda sot nga jeta, pasi vuante prej një kohe të gjatë nga tumori në tru.

Ish-tekniku i Newcastle, Watford, West Hamit, nuk mundi të rehabilitohej nga sëmundja kanceroze.

Image

Lajmi u konfirmua nga Shoqata e Trajnerëve të Futbollit Anglez.

“Glen ishte një zotëri i sjellshëm, që shfaqi përkushtim të madh gjatë karrierës për futbollin. Futbolli ka humbur një shërbëtor të madh sot dhe i shpreh ngushëllimet familjes së Glenit”, shkruhet në njoftimin e Shoqatës së Trajnerëve të Futbollit Anglez.

Vitet e fundit, Roder ushtronte rolin e këshilltarit menaxherial për klubin e kategorisë së katërt në Angli, Stevenage.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco