Schalke 04 vendos rekord të ri në Bundesligë

Schalke 04 vendos rekord të ri në Bundesligë

16:34, 28/02/2021

Peter Knabel, trajner dhe drejtor i akademisë së të rinjve Schalke 04, do të marrë detyrën e lënë nga Christian Gross në krye të klubit, pas shkarkimit të trajnerit që erdhi si pasojë e humbjes ndaj Stuttgart.

Trajneri i ri do të jetë i pesti që do të ulet në stolin e Minatorëve, një rekord i vërtetë në Bundesliga.

Para tij, përveç Gross, ishin edhe Wagner, Baum e Stevens që pasuan njëri-tjetrin.

Knabel kapërcen kështu edhe klube si Hamburg dhe Hertha Berlin, të cilët ishin ndalur në katër trajnerë në një sezon.

Schalke vendos kështu rekord negativ në Bundesligë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco