PSG dëshiron Dybala-n, ja kë futbollist ofron në shkëmbim

PSG dëshiron Dybala-n, ja kë futbollist ofron në shkëmbim

11:49, 28/02/2021

Paulo Dybala nuk ka rinovuar ende me Juventusin dhe largimi në fund të sezonit duke gjithnjë e më i mundshëm.

Një nga klubet që dëshiron shërbimet futbollistit 27 vjeçar, është PSG. Klubi francez është i gatshëm të përfshijë një nga lojtarët e tyre në operacionin për të mbyllur marrëveshjen.

Image

Pochettino e sheh Dybalan si idealin përmirësuar vijën e sulmit, një profil lojtari  që aktualisht nuk ekziston në skuadrën franceze. I sakrifikuari do të ishte një tjetër argjentinas, Mauro Icardi, i cili do të kthehej në Itali për t’iu bashkuar skuadrës së Pirlos.

Nëse gjithçka vazhdon si më parë, Dybala nuk do ta rinovonte kontratën, e cila përfundon në 2022, duke e detyruar Juventusin të negociojë largimin e tij këtë verë. Icardi dëshiron të kthehet në Itali dhe Juventusi është zgjedhja e tij. Fjala e fundit do të jetë lojtari të bardhezinjëve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco