Premier League/ Chelsea - Manchester United, formacionet mundshme

Premier League/ Chelsea - Manchester United, formacionet mundshme

11:09, 28/02/2021

Gjashtë pikë është hendeku midis Chelsea (5) dhe Manchester United (2). Dy skuadra të cilat kërkojnë kualifikimin në Champions League sezonin e ardhshëm, përballen mes tyre këtë pasdite (17.30 pasdite) në kuadër  të javës së 28-të në Premier League.

Në rast triumfi Chelsea do të ngjitej në vendin e 4-t, i cili mbahet  nga West Ham. Nga ana tjetër, Djajtë e Kuq në rast triumfi do të mbronin vendin e dytë në podium, të lakmuar nga Leicester (i 3-ti).

Për këtë takim, Thomas Tuchel do të hedh në fushë një formacion 3-4-3 në majë të së cilës, Tammy Abraham preferohet para Olivier Giroud. Nga ana e tij, Ole Gunnar Solskjaer, sipas Manchester Evening News, të rreshtojë 4-2-3-1 ku Bruno Fernandes do të përpiqet të furnizojë Greenëood-Rashford-Martial në mënyrë që të kthehet në Manchester me tre pikë.

ImageImage

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco