Armando Sadiku zbakon në Bolivi, nis aventurën me klubin e ri

Armando Sadiku zbakon në Bolivi, nis aventurën me klubin e ri

18:07, 28/01/2021

Armando Sadiku vendosi të vijojë karrierën e tij në Bolivinë e largët, më ekipin e Bolivar Centenario. Ai mbërriti këtë të mërkurë atje ku u prit nga drejtuesit dhe stafi teknik i ekipit.

I themeluar në vitin 1925 në La Paz, kryeqytetin e Bolivisë, Bolivar ka fituar 29 herë titullin kampion si dhe numëron 2 arritje në gjysmëfinalet e Kupës Libertadores.

La Paz, kryeqyteti i Bolivisë, është i pozicionuar në 3650 metra mbi nivelin e detit, duke qenë kryeqyteti më i lartë në botë.

Sadiku u largua nga futbolli evropian, ku së fundmi ishte pjesë e skuadrës turke Erzurumspor.

Pronari i Bolivar, Marcelo Claure është bashkëpronar me David Beckham në Inter Miami por edhe tek Girona në Spanjë.

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

  Komentet

  Shto koment

  >
  Denonco