FOTO/ 11-shja ideale e dekadës sipas IFFHS: dominojnë Real, Barcelona dhe Bayern

FOTO/ 11-shja ideale e dekadës sipas IFFHS: dominojnë Real, Barcelona dhe Bayern

16:50, 28/01/2021

 Organizata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) ka përpiluar 11-shen ideale të përbërë nga lojtarët më të mirë të dekadës së fundit.

Vihet re dominimi i lojtarëve (ose ish) të Real Madrid, Bayern Munchen dhe Barcelona. Përjashtimi i vetëm është Virgil van Dijk.

Këtu keni dhe formacionin, i rreshtuar në 4-3-3: Neuer; Lahm, van Dijk, Ramos, Marcelo; Kroos, Modric, Iniesta; Messi, Lewandowski, Ronaldo.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco