Strakosha ka probleme në gju, rrezikon të operohet

Strakosha ka probleme në gju, rrezikon të operohet

15:26, 28/01/2021

Portieri i Shqipërisë dhe i Lazios, Thomas Strakosha, rrezikon të operohet.

Gardiani 25-vjeçar vuan ende nga problemi në gju, edhe pse ka bërë të pamundurën për t’u rikuperuar.

Mediat italiane shkruajnë se Strakosha mund të kryejë ndërhyrje kirurgjikale për t’u shëruar njëherë e mirë.

Që prej shërimit nga COVID-19, portieri shqiptar ka humbur vendin në formacionin titullar.

Trajneri Simone Inzagi po i beson më tepër veteranit Pepe Reina.

Kujtojmë që Strakosha pati dhe një përplasje me klubin rreth lënies në stol për disa sfida, por më pas palët gjetën gjuhën e përbashkët.

Nëse Strakosha operohet në gju, ai mund të mungojë për një kohë të gjatë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco