FOTO/ Federata Shqiptare e Basketbollit merr përgjigjen nga Ministria e Shëndetësisë

FOTO/ Federata Shqiptare e Basketbollit merr përgjigjen nga Ministria e Shëndetësisë

13:13, 28/01/2021

Lajm i madh për sportin! Ministria e Shëndetësisë hap dritën jeshile për basketbollin.

Pas kërkesave të shumta për rifillimin e aktiviteteve sportive në salla të mbyllura, më në fund ka ardhur edhe përgjigja e shumëpritur.

Ministria e Shëndetësisë i ka kthyer përgjigje pozitive Federatës Shqiptare të Basketbollit për rifillimin e aktiviteteve, të cilat qëndronin pezull që prej marsit të vitit të kaluar, duke e bërë Shqipërinë vendin e vetëm në botë pa sport.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco