Zyrtare/ Mbrojtësi i Milanit firmos me Lazion

Zyrtare/ Mbrojtësi i Milanit firmos me Lazion

13:01, 28/01/2021

Mateo Musacchio vishet bardhekaltër. Klubi i Lazios zyrtarizoi blerjen përfundimtare të futbollistit, i cili u transferua në kryeqytet nga Milani.

Mbrojtësi firmosi me skuadrën e drejtuar nga Simone Inzaghi deri në vitin 2023.

30-vjeçari do të aktivizohet në vendin e Luiz Felipe, i cili i është nënshtruar një operacioni dhe do t’i mungojë bardhekaltërve për një kohë të papërcaktuar.

Me ardhjen e Musacchio, trajneri Inzaghi kompleton kështu repartin e prapavijës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco