Matias Almeyda zgjidhet trajner i kombëtares së Kilit

Matias Almeyda zgjidhet trajner i kombëtares së Kilit

12:12, 28/01/2021

Matias Almeyda është trajneri i ri i kombëtares së Kilit.

Ish-mesfushori i Parmës, Lazios dhe Interit mposhti konkurrencën e emrave si Jose Peckerman, Sebastian Beccacece dhe Hernan Crespo.

Gjithashtu në garë për stolin e “Rojas” ishte edhe Roberto Donadoni, i cili sipas mediave, ishte shumë pranë emërimit, por drejtuesit e Federatës së Futbollit në Kili zgjodhën pikërisht 47-vjeçarin për ta drejtuar kombëtaren deri në Botërorin e Katar 2022.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco