Skitari Pupovci rrëmben medaljen e bronztë

Skitari Pupovci rrëmben medaljen e bronztë

11:37, 28/01/2021

Edhe një tjetër medalje e bronztë për Kosovën në garën e zhvilluar sot në Pamporovo të Bullgarisë. 

Arbi Pupovci, garues i kategorisë së seniorëve ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në garën ndërkombëtare FIS Pamporovo Cup në disiplinën e Sllallomit(SL) duke fituar kështu normën Olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore(LOD) Pekin 2022! 

Drin Kokaj është rradhitur i shtati në po të njejtën garë, ndërsa Kiana ishte e pafatë sot nuk ja doli të përfundoj garën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco