Bayern fiton lehtësisht ndaj Schalkes

Bayern fiton lehtësisht ndaj Schalkes

18:14, 24/01/2021

Bayern Munichu ka fituar bindshëm në transfertë ndaj Schalke 04.

Bavarezët ishin më të mirë nga minuta e parë dhe fituan me rezultat të thellë 0-4 në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Bundesliga.

Në minutën e 33’ ishte Thomas Muller që pas asistimit të Kimmich zhbllokoi shifrat. Kurse golin e dytë, e shënoi Leëandoëski, ndërsa asistues sërish ishte Kimmich (54′), ndërsa në fundin e ndeshjes doli prapë Muller që shënoi për fitoren 0 – 3 (88′). Dhe për fitoren bindëse pas dy minutave realizoi Alaba (90′).

Me këtë fitore, Bayerni kryeson me 42 pikë, 7 më shumë se Leipzigu i vendit të dytë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco